TR | EN
Bölüm Başkanlığından

Sevgili Öğrenciler,


 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde eğitim görmenin ayrıcalığına ilk adımınızı atıyorsunuz. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İstatistik Bölümü, güçlü eğitim kadrosu ve sağlam temellere oturan akademik programları ile sizleri kucaklıyor. 

Sizler, buradaki öğrenim süreniz içinde istatistik alanınızda alabildiğince derine inecek, aynı zamanda diğer konularda da ufkunuzu geliştirme olanağına sahip olacaksınız. Bilginin kaynağına erişmeyi öğreneceksiniz. Farklı disiplinler arasındaki sınırları zorlayacaksınız. Daha önce kimsenin sormadığı soruları dile getirecek, başkalarının yanıtları ile yetinmeyerek, yeni sentezler, yeni yaklaşımlar, yeni yöntemler, yeni çözümler üreteceksiniz. 

İstatistik Bölümünde, kendinizi yoğun bir rekabet ortamı içinde bulacaksınız. Unutmayın ki, sınıf arkadaşlarınızın herbiri, aynı sizin gibi, 'en iyi istatistikçiler'ler arasında yer alıyor. Bu yarışta üniversitenin size sunduğu olanaklardan olabildiğince yararlanmak ve planlı bir biçimde, amaca odaklanarak, tempo kaybetmeden yol almak, başarınızın anahtarı olacaktır. 

Geleceğinize sahip çıkın. Yolunuzu, kendi saptayacağınız hedeflere göre çizin. Başkalarının tercihlerini değil, kendi düşlerinizi gerçekleştirmek cesaretini gösterin. Bir üniversite öğrencisi olmanın özgürlüğünü doya doya yaşayın. Özgürlüğünüzün en büyük güvencesinin, başkalarının haklarına göstereceğiniz saygı olduğunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın. 

İstatistik mesleği, geleceğe açılan bir kapıdır. Bu kapıdan geçerek meslek hayatınızda sizleri bekleyen üst düzey görevlere yönelebilir veya Türkiye ve dünyanın öndegelen üniversitelerinde akademik çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Ya da kimbilir, bambaşka bir ufuk çizgisine doğru yola çıkarsınız. Tercihiniz ne olursa olsun, bir istatistikçi olmanın donanımı, gücü, farklılığı yaşam boyu sizinle birlikte olacak. 

Hepinize başarılar diliyorum.


İstatistik Bölüm Başkanlığı